Paul en Geert bij het wegvak.
Paul en Geert bij het wegvak. Foto: PR

Enorme duurzaamheidswinst bij wegenonderhoud in Enschede

Algemeen

Abbink Boekelo Wegenbouw, Road Repair en Paul Koekkoek van de afdeling Onderhoud Enschede, hebben met behulp van Strada weginspectie een pilot uitgevoerd met de nieuwe generatie Ecofalt. Het nieuwe mengsel behaalt een hogere sterkte waardoor het mogelijk wordt om Ecofalt in de toekomst voor zwaardere toepassingen te gebruiken.

Enschede - Ook is Abbink Boekelo Wegenbouw nu mengsels aan het ontwikkelen die zelfs 100% circulair zijn, waarbij het volledige mineraal is vervangen door secundaire bouwstoffen. In deze pilot test men of Ecofalt ook geschikt is voor regulier asfaltonderhoud en daarbij ook snel weer kan worden vrijgegeven voor verkeer. ‘’Samen met wegenadviseur Paul Koekkoek hebben we gezocht naar een manier waarop we de weg duurzaam kunnen verbeteren en conserveren. Dit natuurlijk met zo min mogelijk nieuw materiaal, en met zoveel mogelijk hergebruik van de oude wegconstructie.

De subsidie die we onlangs hebben ontvangen uit het Europees subsidieprogramma OP-Oost zal ons hier heel erg bij helpen. In het verleden hebben we al meerdere pilots mogen doen voor de gemeente Enschede. We zijn erg blij met een opdrachtgever die ons de ruimte geeft om ons innovatieve product te testen en optreed als launching customer. Bij deze Pilot hebben we de Tesinklandeweg in Boekelo voorzien van diverse proefvakken ecofalt, de milieu en duurzaamheidsbesparingen ten opzichte van regulier asfalt zijn enorm’’, zo laat de directie van Abbink Boekelo Wegenbouw weten.

Afbeelding
Mogelijke fanzone bij Laadperron voor Europese wedstrijd FC Twente 10 uur geleden
Op maandag- tot en met vrijdagmiddag kost een huwelijksceremonie 730 euro in Enschede.
Trouwen in Enschede duurder dan gemiddeld 13 uur geleden
Afbeelding
Nieuwe behandeling voor ‘kippenborst’ voorkomt vaak operatie 9 jul, 15:29
JBVE 'boult' op maandagmiddag, donderdagmiddag en zondagmiddag vanaf 13.30 uur.
Eerste team van JBVE promoveert naar de eerste klasse 9 jul, 13:52
De gemeente koopt het pand van ABN AMRO.
Gemeente koopt pand ABN AMRO 9 jul, 09:04
Afbeelding
Stadsgedicht van stadsdichter Vera Boertien 8 jul, 13:46
Oude Markt Sing-a-Long (Foto: Emiel Muijderman)
Elke donderdagavond muziek op de Oude Markt 8 jul, 11:44
De Cornelis Houtmanstraat.
Domijn bouwt 27 nieuwe woningen in Glanerbrug 8 jul, 11:03