Afbeelding

Column Buurtbemiddeling Enschede: Honds gedrag

Algemeen

Overlast door blaffende honden van buren komt veelvuldig voor. Er zit wel verschil tussen het volume wat de diverse rassen produceren, variërend van gekef tot woest geblaf en gillend gejank wat sommige rassen kunnen produceren. Ellen en Jan hebben twee honden.Vooral als Jan van huis is, kunnen de honden flink tekeer gaan. Ondanks alle voorzorgen lukt het de honden af en toe door de heg te ontsnappen naar het pad achter de woningen. Wanneer Ellen ook afwezig is, is er een oppas. Toen er weer een hond ontsnapte, hoorde de oppas een van de honden dermate hard janken, dat zij ervan overtuigd was, dat deze door de naaste buren mishandeld werd. Zij deed er melding van bij de wijkagent. Deze verzocht Buurtbemiddeling met de bewoners te gaan praten. Onderwijl werden bij de heg in de tuin van Ellen en Jan glasscherven gevonden. Jan plaatste daarop een camera gericht op de achtertuinen waarna de naaste buren dreigden dit ook te doen maar dan met uitzicht op Jan’s huis.

De onderlinge verhoudingen werden zo ernstig verstoord. Tijdens het bemiddelingsgesprek bleek dat de betreffende buren zeer verontwaardigd waren over de aantijgingen. Zij wezen erop, dat er meerdere huizen aan het pad achter de tuinen grenzen. Nu men elkaar gewoon sprak, klaarde de lucht op en kwam er ruimte voor wederzijds begrip. Van mishandeling bleek geen sprake, dat de buren van goede wil zijn, bleek uit het feit dat ze i.p.v. te klagen regelmatig hun deuren en ramen sloten om het geblaf niet te horen. Jan en Ellen hadden een van de honden al een blafband om gedaan, geen pretje voor het dier maar dat was het gejank voor de buren ook niet. Allen waren het er tevens over eens, dat er eerst goed moet worden opgelet wie van de andere buren aan het pad de glasscherven gegooid kon hebben alvorens iemand te beschuldigen. Men ging na het gesprek in hersteld wederzijds vertrouwen uit elkaar wat ieders woongenot ten goede komt.

Ria Verkuijl schrijft eens per maand een column namens Buurtbemiddeling Enschede.

buurtbemiddelingenschede.nl

Daan de Kort. Bezoek www.podoactive.nl voor een afspraak. PodoActive, Roessinghsbleekweg 167, 7522 AH Enschede 053-3030168.
Podotherapeutische zorg bij Roessingh Revalidatie Techniek 19 uur geleden
Sparta versus Vroomshoopse Boys tijdens de finaledag op Schreurserve. (Foto: Klaas Friskus)
Beloften Excelsior’31 winnen finaledag bij Sparta 19 uur geleden
Tijd voor de Wijk Festival: Boswinkel.
De spotlights op de wijk Boswinkel 20 uur geleden
Winnaar De Pimpelaar 1. (Foto: Klaas Keizer)
De Pimpelaar winnaar 46e Pindacup 21 uur geleden
Afbeelding
Wordt Nederland langzaam een bananenrepubliek? 22 uur geleden
Mats Rots en Ruud Nijstad. (Foto: FC Twente Media/Bas Everhard)
Mats Rots gaat weg maar Ruud Nijstad tekent bij 23 uur geleden
Batik, Beats & Bumbu draait in Concordia.
Films over Indonesië, Japan en Frankrijk te zien in Concordia 16 jun, 21:55
Afbeelding
Bijna 16 jun, 17:51