Wandel mee en luister naar sage Groot Brunink

Algemeen

Enschede - Voor een heerlijke zomeravondwandeling kun je op dinsdag 26 juni naar landgoed Groot Brunink. Een bijzonder landgoed aan de zuidkant van Enschede. Met een gids van Landschap Overijssel wandel je langs de Bruninksbeek, de oude boerderijen en hoor je eeuwenoude sagen. Je ziet nog restanten van gracht, hoesstee en herenwal uit de veertiende eeuw. In de achttiende en negentiende eeuw herleeft het landgoed onder leiding van pachter Herman Brunink.

Op Groot Brunink broeden wel 58 soorten vogels, zoals de bosuil, patrijs en diverse soorten spechten. Ook zoogdieren zijn er in allerlei soorten. Denk aan vos, hermelijn, steenmarter en reeën.

De sage van Groot Brunink komt uiteraard ook ter sprake. Over het wagenrad dat de put afdekt, gaan vreemde verhalen rond. Zo zou hervormer Jan Calvinus er verdronken zijn, vastgeketend aan een ijzeren ketting.

Er wordt om 19.00 uur begonnen met wandelen bij de ingang van het terrein aan de Groot Bruninkstraat. De wandeling duurt ongeveer 1,5 uur. Kosten zijn 3 euro per persoon. Kinderen betalen de helft. Donateurs van Landschap Overijssel mogen gratis mee. Info: landschapoverijssel.nl

'Een aanwinst voor Lonneker'.
Nieuw speeltoestel op de Lonnekerschool 15 uur geleden
Afbeelding
13 wekenecho verdwijnt na 2027: waarom zwangere vrouwen dit niet meer krijgen 20 uur geleden
Na Francis, in de nazit, treedt orkest Wheels op.
Concert Politiekoor Twente met Francis van Broekhuizen 21 uur geleden
Afbeelding
Herfstknutselmiddag in Dal van de Mosbeek 12 okt, 13:47
Enschede Energie gaat voor duurzaam.
Enschede: textielstad van de toekomst! 12 okt, 09:50
Storing op de site van Albert Heijn.
Storing bij Albert Heijn: boodschappen kunnen niet worden bezorgd 12 okt, 09:33
Afbeelding
Ontdek de vogeltrek rondom Vliegveld Twente 11 okt, 14:02
Afbeelding
Geen film, wel een reis: ANI HU - The Experience komt naar Enschede 11 okt, 13:51