Lars Unnerstall in actie in de uitwedstrijd tegen Sparta. (Foto: Bas Everhard)
Lars Unnerstall in actie in de uitwedstrijd tegen Sparta. (Foto: Bas Everhard)

FC Twente overwintert op plek drie

Algemeen

FC Twente dacht op de donderdagavond voor kerst nog een bekerwedstrijd te spelen, maar hevige regenval voorkwam dat. De wedstrijd in Eindhoven tegen de ongenaakbare koploper PSV werd eerst een kwartier uitgesteld, maar na een half uur werd besloten tot een definitieve afgelasting. ‘’ Het was een en al water’’, zei trainer Joseph Oosting.

Enschede - Oosting vond het ‘heel erg jammer’ dat het niet door ging. “Het gaat om een prijs hè. Je bereidt je voor, gaat in een hotel, hebt een plan. Maar het was niet verantwoord om te spelen.’’ FC Twente werd in het Philips-stadion gesteund door zo’n 1600 supporters. Zij konden onverrichterzake weer naar huis. Eén troost: ze hadden niet verloren van PSV. Het veld was onbespeelbaar en de gezondheid van de spelers zou in gevaar kunnen komen, vandaar het besluit tot afgelasten. De wedstrijd een dag later spelen was niet mogelijk, omdat een flink aantal spelers al andere (vlieg)afspraken had gemaakt. Veel buitenlandse spelers gaan in de winterstop een aantal dagen naar het thuisfront. De bekerwedstrijd PSV - FC Twente wordt ingehaald in de midweek van 17 januari. De winnaar treft in de volgende ronde Feyenoord, want de loting ging wel door. Feyenoord uit, dus.

In de competitie gaat de ploeg van trainer Joseph Oosting het jaar uit als de nummer drie van de Eredivisie. Een plek die op het eind van het seizoen goed is voor de voorronde Champions League. Twente staat na 16 wedstrijden op 34 punten en heeft 1 punt voorsprong op nummer vier AZ en 8 op nummer vijf Ajax. Naar boven toe heeft Feyenoord 4 punten meer en is het verschil met koploper PSV 14 punten. 

Twente pakte in de eerste 8 wedstrijden van het seizoen 21 punten. In de tweede serie van 8 wedstrijden werden er ‘maar’ 13 punten gepakt. Qua tegengoals staat Twente op 19. Vorig seizoen had Twente nog de minst gepasseerde verdediging, maar dit seizoen doen PSV (6), AZ (10) en Feyenoord (14) het aanmerkelijk beter. In de laatste vijf competitiewedstrijden kreeg Lars Unnerstall liefst 11 goals om de oren. In de eerste elf wedstrijden van het seizoen waren dat er maar 8.

FC Twente hervat de competitie op zaterdag 13 januari met een thuiswedstrijd in De Grolsch Veste tegen AZ, een directe concurrent in de strijd om de derde plek. AZ overleefde de poule in de Conference League niet en wist in de beker in de verlenging te winnen van HHC Hardenberg. Op 20 januari heeft Twente een uitwedstrijd tegen NEC op het programma staan en op 28 januari een uitwedstrijd tegen Feyenoord. In februari zijn de tegenstanders RKC, Excelsior, Utrecht en Go Ahead.

RTV Oost zendt een docu over de Miro-rellen uit.
Documentaire over de Miro-rellen 23 aug, 14:28
Wandeling van Landschap Overijssel in Mander.
Excursie Landschap Overijssel in Mander 23 aug, 10:20
Afbeelding
Gezellig shoppen op de Thrive Bazaar in Enschede 22 aug, 14:35
'Wil je meer informatie over de activiteiten, de wachtlijsten of heb je zelf leuke ideeën voor de stichting? Kom dan langs op de inloopochtend'.
Stichting 55+ houdt een inloopochtend 22 aug, 09:17
'Ben jij een theeleut? Plant je eigen theekruiden!', aldus De Groene Loper.
Groene Loper bezig met actie ‘Proef de natuur’ 21 aug, 16:42
Wandelen bij Hof Espelo.
Meditatieve wandeling Hof Espelo 21 aug, 12:16
De Beiaard is klaar voor het Bockbierfesival.
Beiaard is klaar voor Bockbierfestival 21 aug, 09:31
Afbeelding
Open dagen bij Dance Passion met lessen Zumba 20 aug, 12:30