Afbeelding

Koelkast

Algemeen

Er was nog geen stem geteld vorige week woensdagavond om vijf over negen of er was al een uitslag. Geert Wilders had 34 zetels. Of waren het er 35? De herinnering is een raar ding aan het worden. Maar deze jongen vond het gek dat er al een exitpoll was voordat er maar één stem was geteld.
En dan ook nog een exitpoll die verdomd aardig bleek te kloppen. Behalve dan voor de dansende 50-plussers die vast fan gaan worden van Schalke. Zou het zo zijn dat Hans Klok en Hans Kazan iets met die exitpoll te maken hebben?
Vroeger was er nooit zo’n snelle uitslag. Eerst Vlieland, dan Schiermonnikoog en dan nog een paar plaatsen. De spanning werd opgebouwd. En dan kwam er om een uur of elf de eerste prognose, nu exitpoll geheten. Nu was de mooie woensdagavond om vijf over negen klaar. Als bij de rode kaart voor Mees Hilgers.
En we hebben een winnaar die allerlei dingen op de agenda heeft staan die zachtjes gezegd volgens de regels niet kunnen. Iets met racisme, vreemdelingenhaat, onvrijheid van godsdienst en zo. Maar dat wil Wilders in de koelkast parkeren. Zegt hij. Vind ik zachtjes gezegd discutabel. In de koelkast bederven dingen niet. Het wordt juist langer houdbaar.
Los nog van het feit dat parkeren in een koelkast zelfs voor Max Verstappen een flinke klus is, zou Wilders mijns inziens voor parkeren in de prullenbak moeten kiezen. De shredder. Zeker niet de diepvries, want dan blijft het nog langer goed.
Maar goed, ik ben de verkenner niet. De eerste is al weg voor ie begonnen was. Mooie naam, Gom. Zijn voornaam dus. En nu wordt het Plasterk. Ga ik niet over zeiken.
Bij Stratego heb je acht verkenners, dus die formatie kan nog wel even duren. Het zal mij niks verbazen als de VVD over een week of drie, vier, vijf, zes, toch de coalitie in wil. Zeven. En dat ze dan ook de premier mogen leveren. Het zal mij niks verbazen als het Hans Wiegel wordt.

Hans Assink schrijft al jaren via Tekstbureau Piet. Piet staat voor Passie In Elke Tekst. De foto? Er kwam een klacht binnen op de late zaterdagavond. Tijd voor een andere foto werd er gezegd.

Column Hans Assink

Hoewel de locatie verandert, blijft de opzet van de fair hetzelfde.
Landgoed Twente Fair voor het eerst op Het Hulsbeek Oldenzaal 20 uur geleden
Afbeelding
Wat maakt Twente een fijne plek om te wonen? 21 uur geleden
Mooie bloemen in Tuin Beckelo.
Bloemrijke gedichten in Tuin Beckelo 21 uur geleden
Afbeelding
Löwik: hét gezelligste dagje uit 22 uur geleden
De Gonnagles. (Foto: Jelle Gruitterink)
Folkband De Gonnagles maakt een comeback gisteren
Afbeelding
Waardering voor kunstenaars Aveleijn gisteren
Afbeelding
Herfstvakantie in Twente: thuisblijven kan altijd nog gisteren
Luisterrijk: over samples.
Samples in de muziek bij Luisterrijk 14 okt, 10:03