Wieke Kaptein in actie namens FC Twente. (Foto: Anja Veurink)
Wieke Kaptein in actie namens FC Twente. (Foto: Anja Veurink) Foto: AVEURINK

Wieke Kaptein met Oranje mee naar WK Down Under

Algemeen

Wieke Kaptein is nog maar zeventien, maar toch gaat ze vrijdag met de Oranje Leeuwinnen mee naar het WK voetbal in Australië en Nieuw Zeeland. Kaptein is één van de vier speelsters van FC Twente die door bondscoach Andries Jonker zijn geselecteerd. Voor topschutter Fenna Kalma is vreemd genoeg geen plek ingeruimd. 

Enschede - FC Twente is de hofleverancier in de nationale vrouwenselectie die gaat deelnemen aan het WK Down Under. Behalve keeper Daphne van Domselaar, gaan verdediger Caitlin Dijkstra, middenvelder Wieke Kaptein en aanvaller Renate Jansen mee naar het WK. De Oranje vrouwen speelden zondagavond in het stadion van Roda JC in Kerkrade een oefenwedstrijd tegen België. Van Domselaar stond op doel. Dijkstra viel direct na de rust in voor Stefanie van der Gragt en speelde sterk. Kaptein mocht invallen voor Jill Roord en liet direct zien dat ze goed kan voetballen. Jansen viel tegen het eind van de wedstrijd in voor Lieke Martens. Oranje won de uitzwaaiwedstrijd met 5-0. Martens, Lineth Beerensteijn en Sherida Spitse (penalty) scoorden in de eerste helft. Wingback Victoria Pelova maakte de 4-0, invalster Katja Snoeijs de 5-0.
Oranje begint het WK op 23 juli in Dunedin (Nzl) om 9.30 uur met een wedstrijd tegen Portugal. Op 27 juli volgt de wedstrijd tegen Verenigde Staten (3.00 uur) en op 1 augustus is Vietnam de tegenstander in de poule (9.00 uur). Op het vorige WK reikte Oranje tot de finale, waarin werd verloren van de Verenigde Staten.

Afbeelding
Bezinning: ‘Waar stilte en Tao Teh King elkaar ontmoeten’ 12 jun, 11:27
Jazz bij de 6sprong.
Jazz Jam bij de 6sprong ook voor jazz-amateurs 12 jun, 10:32
Het NK Schaalvliegen is een uniek evenement.
NK Schaalvliegen bij modelvliegclub Ikarus 11 jun, 20:51
Penalty schieten is altijd weer een vermakelijke bezigheid bij de Pindacup. (Foto: Klaas Keizer)
Horeca voetbalt weer om de Pindacup 11 jun, 13:45
Open Ateliers Enschede is een initiatief van KunstNonStop.
Open Ateliers van KunstNonStop is zeker voor herhaling vatbaar 11 jun, 08:28
Afbeelding
Stadsgedicht van stadsdichter Vera Boertien 10 jun, 16:47
Afbeelding
Zomerkoninkjes uit eigen tuin zijn het lekkerst 10 jun, 14:24
Sportaal organiseerde de Avondvierdaagse.
Duizenden lopers bij de Avondvierdaagse 10 jun, 11:42