Mark Haayema is juryvoorzitter.
Mark Haayema is juryvoorzitter.

Willem Wilminkprijs heeft compleet nieuwe jury

Algemeen

Enschede - Met een nieuwe, vijfkoppige jury onder leiding van liedjes- en theatermaker, jeugdboekenschrijver en acteur Mark Haayema gaat de Willem Wilminkprijs voor het Beste Kinderlied op zoek naar zijn negende winnaar. Haayema krijgt gezelschap van Daniel van Klaveren, Lavinia Meijer, Gina Miroula Hakkert en Flip Zonne Zuijderland.

De Willem Wilminkprijs is een initiatief van Wilminktheater en Muziekcentrum Enschede en wordt mede mogelijk gemaakt door Buma Cultuur. Eerdere winnaars waren Ted van Lieshout, Koos Meinderts, Henny Vrienten, Katinka Polderman, Kenny B en Typhoon. De prijs bestaat uit een kunstwerk, vervaardigd door Helga Kock am Brink en 5.000 euro.

Daniel van Klaveren is onder meer directeur van Theater Sonnevanck, dat muziektheatervoorstellingen maakt voor kinderen en jongeren. Lavinia Meijer hoort als harpiste bij de wereldtop en is ambassadrice van de Kindermuziekweek. Gina Miroula Hakkert schrijft over onder meer film en theater voor het Parool en de Theaterkrant. Flip Zonne Zuijderland is acteur en onder andere regisseur voor 3LAB. De inschrijvingstermijn voor de negende editie van de jaarlijkse prijs is al weer enige tijd geopend. Componisten, tekstschrijvers en producenten kunnen tot en met zondag 12 februari hun bijdrage insturen.

Afbeelding
Erepenning schietvereniging 11 uur geleden
Afbeelding
Onthulling insectenhotel 12 uur geleden
De moestuin is volop in beweging deze tijd.
Column Wim Boers: Mei, de mooiste tijd in de moestuin 13 mei, 14:35
Nieuw in Enschede: Nachtlicht Theater.
Nachtlicht Theater ziet het levenslicht 13 mei, 11:27
Afbeelding
Guitarshow terug in de Grote Kerk 13 mei, 11:17
Afbeelding
Pak de fiets 13 mei, 09:42
Een vol park De Geuren vorig jaar tijdens Level 42. Het is Jasper ook dit jaar gelukt grote namen en een line-up voor iedereen te realiseren.
Evenementenweide is even Hellendoorn 13 mei, 09:30
Florian Myjer (1992) is theatermaker en acteur. Hij maakt Kunst met een grote K voor een breed publiek, vanuit persoonlijke thema’s en ervaringen.
Florian Myjer met The Actor in Wilminktheater 13 mei, 09:29