'Mag het licht uit?!', aldus de Campus Beiaard Kring.
'Mag het licht uit?!', aldus de Campus Beiaard Kring.

Campus Beiaard Kring wil het licht uit

Algemeen

De Campus Beiaard Kring wil samen met de Universiteit Twente iets te doen aan lichtvervuiling. Bijvoorbeeld tijdens de Nacht van de Nacht.

Enschede - Op zaterdag 29 oktober wordt in Nederland de Nacht van de Nacht georganiseerd om aandacht te vragen voor lichtvervuiling. De Campus Beiaard Kring speelt daarom vanaf 19.30 uur muziek die past bij het thema op het carillonveld van de UT. ‘’Laat het donker donker en ontdek hoe mooi de nacht is tijdens de Nacht van de Nacht, een jaarlijks evenement georganiseerd door de Natuur- en Milieufederaties, dit jaar op 29 oktober. Tijdens de Nacht van de Nacht worden er door het hele land activiteiten georganiseerd in het donker. Honderden bedrijven en gemeenten doven lichten van gebouwen en reclameverlichting om aandacht te vragen voor energiebesparing en lichthinder, waaronder de UT’’, aldus de Campus Beiaard Kring (CBK).

De stadsbeiaardiers van Enschede en Oldenzaal - Esther Schopman en Hylke Banning - geven les aan studenten, medewerkers en alumni van de UT die de CampusBeiaard willen leren bespelen. Dit instrument bestaat uit 49 klokken die hangen in een stalen, door Gerrit Rietveld ontworpen toren op het carillonveld op het UT-terrein. Naast het feit dat alle leden individueel op de toren spelen, organiseert de CBK ook elk jaar gezamenlijke concerten. Zo was er in 2020 een Kerstconcert, in 2021 een Sinterklaasconcert en dit jaar is er een concert gepland tijdens de Nacht van de Nacht.

De Campus Beiaard Kring wil een bijdrage leveren aan de Nacht van de Nacht door een programma bij kaarslicht te spelen op een onverlichte CampusBeiaard. Om 19.30 uur wordt vanaf de klokkentoren het startschot gegeven voor dit evenement met het nummer Mag het Licht Uit van De Dijk. ‘’Na die muzikale oproep om de verlichting te doven, speelt elke beiaardleerling iets op zijn eigen niveau. Ook de beiaarddocenten doen mee. Luisteraars kunnen ondertussen genieten van ‘dark’ koffie of chocolademelk, sterrenmix of nighty night thee met daarbij een ministars koekje, mini-marsje of -milky way.’’

Op het gebied van duurzaamheid wil de Universiteit Twente graag het goede voorbeeld geven Daarom kon de Campus Beiaard Kring zonder moeite op bijval rekenen bij hun initiatief.
Op 29 oktober gaan onder meer de schijnwerpers op de klokkentoren uit, net als de fietspadverlichting rondom het carillonveld en het letterlogo bij de ingang van de UT aan de Hengelosestraat. BTC-Twente doet tijdens het concert de neonletters van de Gallery uit, die te zien zijn vanaf de Hengelosestraat.

Op het concertprogramma staan nummers als Mag het licht uit (De Dijk), Golden dreams (Java Maroufi), Stand by me (Ben E. King), Beautiful dreamer (Stephen Foster), Fly me to the moon (Bart Howard), Eine Kleine Nachtmusik (Wolfgang Amadeus Mozart), Strangers in the night (Bert Kaemfert) en Moonlight serenade (Glenn Miller).

Afbeelding
Mogelijke fanzone bij Laadperron voor Europese wedstrijd FC Twente 5 uur geleden
Op maandag- tot en met vrijdagmiddag kost een huwelijksceremonie 730 euro in Enschede.
Trouwen in Enschede duurder dan gemiddeld 7 uur geleden
Afbeelding
Nieuwe behandeling voor ‘kippenborst’ voorkomt vaak operatie gisteren
JBVE 'boult' op maandagmiddag, donderdagmiddag en zondagmiddag vanaf 13.30 uur.
Eerste team van JBVE promoveert naar de eerste klasse 9 jul, 13:52
De gemeente koopt het pand van ABN AMRO.
Gemeente koopt pand ABN AMRO 9 jul, 09:04
Afbeelding
Stadsgedicht van stadsdichter Vera Boertien 8 jul, 13:46
Oude Markt Sing-a-Long (Foto: Emiel Muijderman)
Elke donderdagavond muziek op de Oude Markt 8 jul, 11:44
De Cornelis Houtmanstraat.
Domijn bouwt 27 nieuwe woningen in Glanerbrug 8 jul, 11:03