De werkgelegenheid bij gevestigde bedrijven op Kennispark in de afgelopen vijf jaar met maar liefst 64 procent toegenomen.
De werkgelegenheid bij gevestigde bedrijven op Kennispark in de afgelopen vijf jaar met maar liefst 64 procent toegenomen.

Nieuw parkeergebouw impuls voor Kennispark

Duurzaamheid

ENSCHEDE - De gemeente geeft met een nieuw parkeergebouw een belangrijke impuls aan Kennispark.

Het college van B en W stelt voor om de realisatie van een nieuw parkeergebouw op Kennispark versneld mogelijk te maken en hiervoor extra krediet bij de raad op te halen. Op deze manier wil de gemeente een actievere rol spelen in de ontwikkeling van het innovatiedistrict aan de Hengelosestraat. “Met dit voorstel zetten we een belangrijke stap om de verdere groei en transformatie van Kennispark mogelijk te maken”, aldus wethouder Malkis Jajan.

Het parkeergebouw met ongeveer 325 parkeerplekken speelt een essentiële rol in de verdere ontwikkeling van Kennispark. Niet alleen maakt het de bouw van nieuwe woningen mogelijk, het biedt ook de noodzakelijke basis voor de groeiende bedrijvigheid in het gebied, in een prettige, goed toegankelijke openbare ruimte, aldus de gemeente. “De combinatie van wonen, werken en innoveren zorgt voor een levendig gebied dat aantrekkelijk is voor ondernemers, onderzoekers en inwoners.’’

Het parkeergebouw is een belangrijk onderdeel van de transformatie van het innovatiedistrict Kennispark. Op deze plek komen bedrijvigheid, innovatie en wonen samen. Met de investering in het parkeergebouw maakt de gemeente de weg vrij voor andere partijen om ook door te pakken met hun ontwikkelingen. Het stelt woningcorporaties Domijn en Veste Wonen in de gelegenheid te starten met de bouw van Bundle@Kennispark. Dit woongebouw biedt straks ruimte aan circa 185 betaalbare sociale huurwoningen, aldus de gemeente.

Wilma van Ingen, directeur-bestuurder van Domijn zegt: “Als corporatie maken we ons sterk voor een leefbare stad om in te wonen. We nemen graag verantwoordelijkheid om voldoende verschillende, passende leefplekken te ontwikkelen, waar allerlei doelgroepen zich écht thuis voelen. Ook voor jonge, ondernemende bewoners die de stad een impuls geven met frisse ideeën en energie. Naast dat we hiermee een bijdrage leveren aan het verkleinen van de woningnood, bouwen we zo samen aan een innovatief klimaat in de stad, aan economische groei én aan een stad en regio waar jongeren zich blijvend verbonden voelen. Daarom zijn we blij met de stap die de gemeente nu zet. Samen zorgen we voor een omgeving waar iedereen kan groeien.”

Wethouder Jajan vindt het fantastisch om te zien dat zowel publieke als private partijen gezamenlijk stappen zetten om Kennispark verder te ontwikkelen. “Enschede is een economische topstad en Kennispark is een van de belangrijkste innovatiecampussen van Nederland. We zien dat anderen hun nek uitsteken. Bedrijven, woningcorporaties en kennisinstellingen durven hier te investeren. Voor de gemeente is het belangrijk om ook haar verantwoordelijkheid te nemen. En te zorgen voor de juiste randvoorwaarden. Zodat de verdere groei van dit unieke gebied mogelijk wordt.”

Ben en Jannie Deuzeman zijn 60 jaar getrouwd.
Ben en Jannie zijn 60 jaar getrouwd! 29 apr, 11:11
De moestuin is weer populair!
Wie tegenwoordig een moestuin bezoekt, ziet meer jongere mensen 29 apr, 10:24
Afbeelding
Van lokale omroepen naar streekomroepen, maar voor wie eigenlijk? 29 apr, 08:30
Nick van Ommeren, eigenaar van Artizta Experience Store.
Nick: ‘Muziek zoals de artiest dit bedoelde’ B2b met Isa 29 apr, 08:30
Afbeelding
Bibliotheek stelt leskist over armoede beschikbaar 29 apr, 08:04
Afbeelding
Films The Choral en Power to the People in Concordia 28 apr, 21:32
Afbeelding
Willem! 28 apr, 17:13
Sondre Orjasaeter scoorde tegen NEC, maar een overwinningsfeestje zat er niet in. (Archieffoto: Bas Everhard/FC Twente Media)
Goed half uur van FC Twente is niet genoeg tegen beweeglijk NEC 28 apr, 15:19