Thijs Snitslaar en Lisa Snitslaar, eigenaren van Hof van E'de.
Thijs Snitslaar en Lisa Snitslaar, eigenaren van Hof van E'de.

‘Ontdek en geniet van lekker eten’

Column

ENSCHEDE - Wie zitten er achter de bedrijven die Enschede draaiende houden? In B2b met Isa ga ik, Isa Knol (21), van business naar business en ontdek ik de gezichten achter lokale ondernemingen én wat hen zo uniek maakt.

 
Column en foto: door Isa Knol

In de binnenstad zit Hof van E’de, een delicatessenzaak waar het draait om goed eten en verrassende smaken. Lisa Snitslaar en Thijs Snitslaar zijn trotse eigenaren en vertellen over hun passie voor koken en proeven. “We willen mensen verrassen met smaken en combinaties die ze niet kennen”, zegt Lisa. 

Hof van E’de ontstond in de coronaperiode als een verbastering van Hof van Enschede en Het Paradijs in Enschede. “We konden niet open met onze horecaplannen, dus zijn we producten gaan verkopen,” vertelt Thijs. “Dat liep zo goed dat we ermee zijn doorgegaan.”

Bier en delicatessen

Thijs en Lisa begonnen met het verkopen van bier en kleine delicatessen. Dit is uitgegroeid tot een winkelconcept. Uiteindelijk kwam er een locatie vrij in de binnenstad. “Dat was het moment waarop we dachten: dit is het”, zegt Lisa. 

De naam Hof van E’de is een knipoog naar de Hof van Eden, maar ook naar Enschede zelf. “Het kwam ook vanuit de gedachte van Het Paradijs, en we wilden altijd al een winkel in Enschede. Dat maakt Hof van E’de een passende naam”, legt Thijs uit.

Smaak en beleving

In Hof van E’de draait alles om de beleving. Klanten vinden hier meer dan zeventig soorten kazen, chocolade, noten, olijven, tapenades en huisgemaakte notenpasta’s. “We branden onze noten zelf en maken daar allerlei pasta’s van, zoals hazelnoot en pure chocolade. Daarnaast maken we onze eigen pindakaas”, vertelt Thijs.

Er worden ook speciale maaltijden gemaakt die klanten mee kunnen nemen. “Op vrijdag en zaterdag kunnen klanten gerechten meenemen die alleen nog in de oven hoeven. Het is eigenlijk wat je normaal in een restaurant zou krijgen, maar dan voor thuis”, legt Lisa uit. 

Sprookjesachtige sfeer

De winkel zelf heeft een warme, bijna sprookjesachtige uitstraling gekregen. “We hebben bewust gekozen voor een paradijselijke uitstraling met veel hergebruik van materialen, net zoals we dat ook in restaurant Het Paradijs deden”, vertelt Thijs. 

“De winkel moest vooral warm en gezellig worden, met lichte kleuren. Dat zie je terug in de inrichting én in het huisje bij binnenkomst met de dakpannetjes. Voor de sfeer hebben we ons een beetje laten inspireren door de Efteling”, zegt Lisa. 

Mond-tot-mondreclame

Hof van E’de doet weinig actieve promotie. “We geloven vooral in mond-tot-mondreclame en zetten ons in om klanten zo goed mogelijk te helpen. Als ze binnenlopen en met een goed gevoel weggaan, dan vertellen ze het door aan anderen”, vertelt Thijs. 

“Klanten weten de winkel steeds beter te vinden en komen vaak terug voor producten die zij lekker vinden. Sommigen komen terug voor hun favoriete stuk kaas of voor een bepaald soort olijf,” legt Lisa uit. 

Groot publiek

Hof van E’de is nu drie weken open en er komen allerlei soorten klanten binnen. Iedereen van jong en oud die van lekker eten houdt, is welkom. “Sommigen komen voor een borrelavond thuis, anderen pakken gewoon een stuk kaas voor op brood,” vertelt Lisa.

“We merken dat mensen nieuwsgierig binnenstappen, dingen proberen en daarna ook weer terugkomen. Je hoort vaak: als het op is, kom ik weer terug. Dat vinden wij mooi om te horen”, vertelt Thijs. 

Toekomstplannen

Voor de toekomst hebben Lisa en Thijs genoeg ideeën, maar ze willen het rustig opbouwen met borrel- en picknickplanken, seizoensacties en nieuwe producten die steeds worden toegevoegd. “Het groeit stap voor stap,” vertelt Thijs. “Maar altijd op een manier die bij ons past.” Wat ze vooral belangrijk vinden, is de ervaring in de winkel zelf. “Hier mag je echt ontdekken en de tijd nemen,” zegt Lisa. “Goede producten, persoonlijke aandacht en genieten van eten, dat is waar Hof van E’de voor staat.”

Oproep aan alle ondernemers!

Ben jij een ondernemer met een uniek verhaal dat verteld mag worden? Stuur een berichtje naar redactie.hhe@dwfmedia.nl en wie weet sta jij in de volgende editie van B2b met Isa!

Hof van E’de

  • Korte Hengelosestraat 25a
  • 06 13153720
  • info@hofvanenschede.nl

www.hofvanenschede.nl 

Op vogelconcertexcursie. (Foto: Landschap Overijssel/Chantal Wachtmeester)
Vogelconcertwandeling op Landgoed Smalenbroek gisteren
Afbeelding
Jubilerend Phenix ontvangt FC Twente All Stars gisteren
Het Roze Film Festival is toe aan de derde editie.
Roze Film Festival toe aan derde editie 6 mei, 14:02
Afbeelding
Stadsgedicht van stadsdichter Vera Boertien 6 mei, 11:45
Architects of Air.
Architects of Air bij Maker Festival en Tetem 6 mei, 11:21
De Braderie Stadsveld 'wordt weer gezellig'.
Zwaantje van Dijk: ‘Braderie Stadsveld wordt weer gezellig’ 6 mei, 11:05
33 leden hebben één foto ingeleverd voor de expositie.
Fotoclub Twente exposeert in bieb 6 mei, 10:58
Afbeelding
Freshtival Weekend 2026: line-up, tickets en praktische info 6 mei, 10:10