‘Wij hebben altijd een karaf op het aanrecht staan’
AlgemeenOok in Enschede werd deze week aandacht besteed aan Wereldwaterdag. Dat is de dag waarop extra wordt stilgestaan bij hoe belangrijk water is en hoe vanzelfsprekend het voor ons in Nederland is om dit altijd beschikbaar te hebben. In Enschede sloegen de Jeugdgezondheidszorg van de GGD en de lokale groenteboer de handen ineen.
Enschede - Medewerkers van het consultatiebureau in Enschede zochten de samenwerking met groenteman Marc Langkamp van Uw Groenteman Pompoen in het winkelcentrum Boswinkel. Langkamp was meteen enthousiast over de samenwerking: “Ik ben zelf een fanatieke waterdrinker. Water is gezond, lekker en goed voor je lichaam. Wij hebben thuis ook altijd een karaf op het aanrecht staan. Iedereen vindt dat lekker. Als het beschikbaar is, dan gaan zowel fruit als water makkelijk naar binnen.”
In zijn winkel staat een mooie Wereldwaterdagtafel met onder meer receptenkaartjes voor fruitwaterrecepten. Iedereen kreeg gratis recepten mee om thuis met zijn of haar favoriete combinatie aan de slag te gaan. Ook werden mensen uitgenodigd hun eigen recept te delen, waarmee een speciale Dopper van het waterproject ‘Water drinken mag altijd’ te winnen viel. Daarnaast heeft de groenteman fruit beschikbaar gesteld. De medewerkers konden zo ouders en kinderen ook op het consultatiebureau fruitwater laten proeven. En ook daar konden mensen de fruitwaterrecepten mee naar huis nemen.
Volgens groenteboer Marc Langkamp waren de receptenkaartjes erg in trek. Wat hem betreft kan iedereen ook na Wereldwaterdag nog een fruitwaterrecept meekrijgen in de winkel.










